Krewetki walczą o marzenia

Komedię o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą obejrzało pół miliona Francuzów

Darren
Cover Image

Szykuje się nam kinowy przebój. 27 września na ekrany trafi francuska komedia Krewetki w cekinach. To opowieść o amatorskiej drużynie piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias - dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał zawodów piłki. wodnej w Chorwacji. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Tongariro.

Cédric Le Gallo, współscenarzysta, współreżyser i autentyczna Krewetka, mówi, że inspiracją dla tego filmu jest istniejąca naprawdę, gejowska ekipa piłki wodnej, z którą od siedmiu lat jeździ po świecie, uczestnicząc w rozmaitych turniejach, w tym również - w ostatnich Gay Games.

Ta wyjątkowa przygoda zmieniła moje życie. Zależało mi, by stworzyć film będący afirmacją wyznawanych przez nas wartości: wolności, prawa do odmienności i przesady, a przede wszystkim - triumfu lekkości nad powagą życia. Tak naprawdę są to wartości uniwersalne.

Krewetki w cekinach nie boją się politycznej niepoprawności, bawią się stereotypami i serwują smakowitą komedię - przekonuje Jakub Mróz, dystrybutor.

Zdecydowaliśmy się na dystrybucję Krewetek w cekinach, ponieważ to świetny, lekki film, który jednocześnie potrafi poruszać ważne tematy. W czasie konfliktów i podziałów potrzeba nam trochę uśmiechu i dystansu. Takie właśnie są Krewetki. Walczą o swoje marzenia, chociaż nie jest im łatwo. Znają swoje wady, ale potrafią się z nich śmiać.

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach

Krewetki w cekinach